Novinky

4 a 5.kolo - čtyři výhry v řadě = výrazný posun v tabulce

10.01.2015 17:27

Stochov - kladenská okresní soutěž I.třídy  je neskutečně vyrovnaná a tak se dějí v tabulce pravdy neskutečné rošády. Po třetím kole jsme byli na předposledním místě, po dalších dvouch kolech, už atakujeme příčky nejvyšší. No není ten futsal krásný?

Čelfie a nekompletní parta hic :-)

Začněme tedy dnešními zápasy 5.kola, do cesty nám los postavil Jiko Kralupy a TJ Slabce

sestava pro obě utkání: Hochmal - Raich, Zázvorka, Šebesta -  Jan Mrázek, Pelc, Slavík, Jiras

Jiko Kralupy n.Vl. – FT Nové Strašecí 2 : 4 (1 : 2)
Branky: Janůrek, Miler – Šebesta, Jiras, Zázvorka, Slavík.

Nepříjemný soupeř z Kralup poctivě bránil a v prvním poločase se přelévali šance z jedná strany na druhou. Naše mužstvo mělo v prvním poločase více střeleckých příležitostí, ale nepodařilo se je proměnit a tak skončil prvním poločas výsledkem 2:1 pro naší squadru. Z kraje druhého poločasu jsme velice dobře drželi míč a postupným útokem odskočili na rozhodujicí 2 brankový náskok, poté ještě přišla skrumáž a po dorážce bylo o osudu utkání rozhodnuto. Poté došlo ze strany soupeře ještě na kosmetickou korekci výsledků, Honzán Mrázek ještě marně reklamoval ofsajdové postavení utočníka hostí, to si rozhodčí Fejfar za rámeček nedá :-) (pozn. redakce nepravidelníku - ofsajdy ve futsale neexistují) Na konci utkání proběhl další sporný moment, zahrávaly jsme trestný kop za 4 faul soupeře, Zázvorka nahrál nakrátko Mrázkovi, ale rozhodčí tento postup vyhodnotil jako špatně zahraný. Resumé, pravidla si číst nebudeme, změňte je!

TJ Slabce – FT Nové Strašecí 2 : 6 (2 : 3)
Branky: Vician, Konopásek – Pelc 2, Zázvorka 2, Mrázek J., Šebesta.

Tak to byla divočina! Velice pěkný zápas který se hrál neustále nahoru dolu. První půlka byla velice vyrovnaná a obě mužstva si vypracovali velké množství příležitostí ke vstřelení branky. Šli jsem do vedení, za chvilku soupeř z Rakovnicka srovnal, to samé se opakovalo ještě jednou. Když už se zdálo, že skončí první poločas remízou, Jirka Pelc dostal míč obehrál soupeře a pod padajícím brankářem vstítil branku na 3:2. V druhém poločase už naše mužstvo soupeře předčilo a zaslouženě si pojistilo vítězství. Za zmíňku stojí kulišárny Ondřeje Zázvorky, tento bývalí lamač dívčích srdcí, nyní už zasloužený a spořádaný otec si svoje finesy nechává už jen pro fotbalové a futsalové hřiště. Brankář Slabec bude jistě rád vzpomínat na oblouček přes celé hřiště, za tyto 4 zápasy si Ondra připsal úctyhodných 8 branek, na obránce slušná práce :-)

Nejlepší hráči dvojutkání : Zázvorka, Šebesta,  Jan Mrázek,

20.12 - Stochov - Předvánoční idylku navodil Zázvorka, jelikož je to už dlouho moc si toho nepamtuju. Jen, že to bylo příjemné kolo bez zbytečných emocí a po jasném průběho obou utkání.

FT Nové Strašecí – AFC Celtic Kladno 5 : 1 (1 : 1)
Branky: Zázvorka 4, Jiras – Tomášek.
Rozhodčí: Stádník, Kalík. 50 diváků.

FT Nové Strašecí – Rekrea Třtice 4 : 0 (2 : 0)
Branky: Mrázek J. 2, Jiras, Zázvorka.
Rozhodčí: Stádník, Kalík. 20 diváků.

Nejlepší hráči dvojutkání : Zázvorka,  Jan Mrázek, Jiras

3.kolo - po dobrý výkonech bereme jen 3 body

10.01.2015 17:25

FT Nové Strašecí – MCE Slaný „B“ 2 : 3 (1 : 1)
Branky: Zázvorka 2 – Hrdlička 3.
Rozhodčí: Douda, Smreček. 70 diváků.

FT Nové Strašecí – F.C.B. Švermov 2 : 0 (2 : 0)
Branky: Zázvorka, Slavík.
Rozhodčí: Cílek, Hovorka. ŽK: Doležal (Švermov). 40 diváků.

KLC Klobuky – FT Nové Strašecí 5 : 3 (3 : 2)
Branky: Douša 3, Koryta, Kalík – Mrázek D. 2, Pelc.
Rozhodčí: Hovorka, Stádník. 50 diváků.

2.kolo - dobrý výkon za 3 body

24.11.2014 22:21

Stochov - jak jsem už dříve psal, bez bodů mě psát nebaví. V letošním ročníku jsme do souteže nevstoupili nikterak úspěšně a tak jsme chtěli v druhém kole okresní soutěže tuto skutečnost napravit. Do cesty se nám však postavili velice silní soupeři, tradiční a velice nepříjemný Meiller a nováček soutěže Sokol Řevničov, jenž disponuje velkou útočnou silou.

sestava: Hochmal - Elsnic, Spiegl, Raich, Pelc - J.Mrázek, Slavík, Vaněk, Kočí

FC Meiller Slaný – FT Nové Strašecí 3 : 2 (2 : 1)
Branky: Ambrož, Týbl, Dvořák – Elsnic 2.
Rozhodčí: Douda, Svoboda. 50 diváků.

Zápas pro nás nezačal dobře. Hned v jeho úvodu jsme dostali branku z nařízeného kopu po zbytečně zahrané malé domu. Branka nás ale nepoložila a naopak jsme se tlačili do nebezpečného zakončení. Především agilní Elsnic s Mrázkem znamenali pro soupeře nemalé nebezpečí. Do poločasu se podařilo stav srovnat. Poté náš tým opět obdržel zbytečnou branku. V druhém poločase se podařilo po velkém tlaku vyrovnat. Bohužel jsme se talčili až moc do útočení a hru otevřeli.  Soupeř z kontru udeřil do rozhozené obrany. Šancí na vstřelení branek jsme měli více než soupeř, ale bohužel zachytal skvěle brankář soupeře Ružička.

nejlepší hráči utkání: Elsnic, Mrázek - Růžička(Meiller)

Sokol Řevničov – FT Nové Strašecí 1 : 2 (0 : 1)
Branky: Tóth Mk. – Elsnic, Mrázek J.
Rozhodčí: Pejša T., Hofmann. ŽK: Mrázek J., Raich (oba N. Strašecí). 40 diváků.

Rakovnické derby začalo opatrně a šance měli obě družstva. Elsnic přinesl první branku a trošku klid na futsalky. Honzán Mrázek v druhém poločase podrthl svůj skvělý výkon vítěznou brankou. Řevničov poté snížil brankou kanonýra Tótha, ale výsledek tohoto zápasu jsme si už dokázali pohlídat. Věříme, že to byl odrazový můstek pro naší sebedůvěru a opustíme sestupové vody jenž si myslíme, že nám nepřísluší :-)

nejlepší hráči utkání: Elsnic, Mrázek

1.kolo - ročník 2014/2015

24.11.2014 22:17

FT Nové Strašecí – 1. DFK Slaný „B“ 1 : 4 (0 : 2)
Branky: Jiras – Scheiner 2, Lukeš, Hovorka.
Rozhodčí: Švagr, Bázler. ČK: Hochmal (N. Strašecí). 50 diváků.

FT Nové Strašecí – FC Arvato Stochov 1 : 3 (0 : 0)
Branky: Kočí J. – Kapr V., Kedroň Mar., Hořejší.
Rozhodčí: Švagr, Chadima. 60 diváků.

sestava: Hochmal - Kolek, Raich, Spiegl, Kolek - Jiras, Kočí, Slavík, Vaněk

SEDMÉ KOLO: Bez brankářů pouze za bod

09.02.2014 17:59

Stochov - V dalším kole okresní soutěže nás čekal silný rezervní celek slánského Fobozu a Třtická Rekrea. O našem bodovém zisku z velké části rozhodla absence obou našich brankářu, kteří byli oba bohužel pracovně vytížení. Holt, každý den není posvícení (a to dokonce ani ve Strašecí)

Sestava: Jiras - Elsnic, Raich, Šebesta - Slavík, Novotný, Baumann

FC Foboz Slaný „B“ – FT Nové Strašecí 6 : 2 (2 : 0)
Branky: Fedrhanc 4, Koten T., Dlouhý – Raich, Šebesta.
Rozhodčí: Pavlík, Kindl. ŽK: Kohout – Novotný, Elsnic. 70 diváků.

V přímém souboji o druhé místo nám citelně chyběl brankář. Foboz hrál od začátku co potřeboval a nám na hřišti nenechal tolik prostoru, kolik by bylo potřeba. Foboz nás přehrával a i přes snahu Kubi Jirase v brance jsme pár banánů dostaly :-) Naše nejvyšší prohra v letošním ročníku. Soupeř byl lepší a gratulujeme mu k zisku třech bodů.

Rekrea Třtice – FT Nové Strašecí 4 : 4 (1 : 3)
Branky: Lupák 2, Kováčik, Trkal – Novotný 2, Baumann, Elsnic.
Rozhodčí: Kalík, Hovorka. ŽK: Pošta Mich. – Raich. ČK: Jiras (N. Strašecí). 80 diváků.

První poločas derby s Rekreou byl v naší řežii, soupeře jsme přehrávali a zaslouženě vedli o 3 branky, těsně před koncem poločasu přišla branka soupeře. V druhém poločase se Rekrea zvedla a začala se talčit za vyrovnáním. Další branka byla po smolné teči a dá se kvalifikovat jako opět nešťastná, vyrovnání bylo cítít ve vzduchu a také přišlo. Navíc Kuba Jiras zachraňoval rukou gólovou střelu mimo vymezené území brankáře a dostal červenou kartu. Do branky se postavil univerzál Radek Šebesta. Dvouminutové oslabení jsme sehráli zkušeně. V tu chvíli se lámal zápas a kdyby jsme dostali branku nikdo by se nemohl divit. Překonání oslabení nám dalo novou krev do žil a povedlo se necelou minutu před koncem strhnout vedení na naší stranu. Stejně jako soupeř jsme měli na kontě 3 fauly. Hra byla opatrná z obou stran, ale Třtice pod tlakem vyrovnání chodila po hlavě do útočných situací. Využila neštastného faulu Paicha a využila možnosti před závěrečním hvizdem vyrovnání. Z nařízeného kopu se soupeř nemýlil a zkušeně dotáhl zaslouženě zápas k remíze.

V tabulce se držíme i přes tento skromný bodový příděl na třetím místě tabulky, v příštím kole narazíme na suvereního lídra letošního ročníku FK Kročehlavy a dále na F.C.B Švermov s kterým pravděpodobně svedeme bitvu o průběžné třetí místo.

ŠESTÉ KOLO: Ze tří povedených utkání bereme 7 bodů

26.01.2014 09:56

Stochov - V dalším kole okresní soutěže náš opět čekala porce třech utkání. Pohled to nebyl moc optimistický jelikož měla půlka mančaftu ještě v "žíle" ale nakonec se ukázalo, že máme to srdíčko a když se bojuje, tak se k tomu přidá i to štěstíčko :-)

Sestava: Vaněk - Raich, Šebesta - Baumann, Jiras, Slavík, Novotný

FT Nové Strašecí – FC Meiller Slaný 1 : 1 (1 : 0)
Branky: Baumann – Blín.
Rozhodčí: Pavlík, Navrátilová. ŽK: Ambrož (Meiller). 60 diváků.

Meiller je silný tým, o tom víme, i přesto jsme si řekli, že budeme chtít mít více ze hry a hrát od začátku aktivně a podržet balon. První poločas se to náramně dařilo i se vstřelenou brankou. V druhém poločase nám docházeli síly a  Meiller se tlačil násilným (ale férovým) způsobem do zakončení. Pumelenice Blína skončila za zády nic netušícího Vaňka. V úplném závěru ještě mohl Baumann strnout vedení na naší stranu, ale branku soupeře neprostřelil. Konec utkání jsme odmakali a zaslouženě  udrželi nerozhodné utkání.

FT Nové Strašecí – MCE Slaný „B“ 5 : 2 (3 : 0)
Branky: Novotný 2, Šebesta 2, Baumann – Eichler, Novotný.
Rozhodčí: Douda, Pavlík. ŽK: Adamus (MCE „B“). 70 diváků.

Do zápasu jsme vstupovali s pocitem jednoznačného outsidera. Možná proto jsme si spíše hlídali balon a hráli velie chytře a takticky. Od úvodu utkání jsme byli lepším mužstvem a první poločas byl zcela v naší režii. Zaskočený ostřílený tým MCE se nemohl dostat na balon a byl zaskočen naší parádní kombinační hrou. Po pěkných akcích jsme vedli po prvním poločase o tři branky. V druhém poločase soupeř zabral a snažil se vrátit do utkání. Hned po začátku druhé půle snížil. Za stavu 3:2 soupeř zvolil hru bez brankáře. Jejich nasazení jsme zvládli opravdu výborně a ještě jim přidali do prázdné branky. Za stavu 4:2 už soupeř nevěděl jak na nás a vrátil se ke standartní hře s brankářem. Před koncem utkání jsme přidali ještě jednu branku a slavili úspěšný zápas.

Jiko Kralupy n.Vl. – FT Nové Strašecí 3 : 4 (2 : 1)
Branky: Miler, Nádeník, Poláček – Novotný 2, Šebesta, Baumann.
Rozhodčí: Laštovička, Bázler. ŽK: Petřík (Jiko). 50 diváků.

Utkání se zkušeným Jikem se pro nás nevyvíjelo dobře, soupeř z kraje utkání šel do dvoubrankového vedení. Důležité pak bylo snížení na rozdíl jedné branky ke konci prvního poločasu. V druhém dějství soupeř znovu odskočil na rozdíl dvou branek a vedl 3:1. Utkání jsme nevzdávali a začali soupeře přehrávat. Soupeře jsme začali přehrávat hezkou kombinační hrou a utkání otočili.

Získ 7 bodů nás katapultoval z průběžné šesté pozice na krásné třetí místo tabulky. V tomto kole musíme pochválit celé mužstvo za bojovný výkon, po jednotlivcích pak Radka Šebestu za stabilně skvělé výkony - myslíme si, že máme nejlepšího obránce v soutěži, na pažbě letošního ročníku má již sedm zářezů a rozhodně ještě nekončí. Pochvalu zaslouží i Tomáš Novotný tento hladový mladý střelec si připsal čtyři důležité branky a v útoku sklepával balony jak Honza Koller v době své největší slávy. A nakonec si necháváme Kubu Baumanna - náš mozeček, malej mozart :-) Toto kolo na něm byla opět vidět radost z futsalu a to je na jeho výkonech vždycky znát.